O kvitnúcich čajochJe tu 0 produkty.

O KVITNÚCICH ČAJOCH

Kvitnúce čaje
Tajomstvo kvitnúcich čajov spočíva v dokonalom viazaní čajových lístkov do malých guľôčok. Každý kvitnúci čaj je majstrovským dielom, ktoré dokáže vyrobiť iba malá skupina majstrov v Číne, preto je kvitnúci čaj vzácnym a vyhľadávaným čajom. Vnútri kvitnúceho čaju sa skrýva kúzlo viazaných kvetov, ktoré vytvoria tú pravú krásu vo vašom čajníku. Šetrným spracovaním citlivých čajových lístkov, zostávajú živiny v nezmenenom stave a zachovávajú si vysokú hladinu antioxidantov. O bielom čaji je známe že má až trikrát viac antioxidantov ako čierny čaj, čím predstavuje nielen chutnú, osviežujúcu ale aj veľmi zdravú alternatívu oproti iným čajom. Obsahuje aj viac aminokyseliny theanínu, ktorý upokojuje telo a prináša pocit relaxu. Kvitnúce čaje sú vyrobené iba z prvotriednych listov bieleho alebo čierneho čaju.
Kvitnúci čaj je ideálnym darčekom pre Vašich blízkych a priateľov.
 
Aké má biely čaj SILVER NEEDLE účinky?
Je vynikajúcim antioxidantom, a má vynikajúce antibakteriálne účinky, čo má obrovský vplyv hlavne v období chrípok a prechladnutí. Biele čaje zvyšujú hustotu kostného tkaniva a majú protinádorové účinky. Obsahujú najmenšie množstvo kofeínu zo všetkých čajov a kávových nápojov. Šálka bieleho čaju má v priemere 15 miligramov kofeínu, zatiaľ čo šálka kávy obsahuje 60–120 mg. Pravidelné pitie bieleho čaju znižuje riziko rastu protinádorových buniek. Biele čaje obsahujú množstvo katechinínov ktoré znižujú cholesterol v krvi.
Pre vyznávačov čiernych čajov, dodávame aj druhy s fermentovanými lístkami čaju “SILVER NEEDLE”. Je zachovaná výnimočná kvalita čajov a zároveň je zvýraznená chuť čaju.

Ako to funguje?
Ako pripraviť kvitnúci čaj? Na prípravu kvitnúceho čaju je dobré použiť väčšiu sklenenú nádobu, aby ste si mohli vychutnať kvitnutie kvetu. Jednoducho vhoďte čajovú guľôčku do sklenenej nádoby naplnenej horúcou vodou.  Použite jednu čajovú guľôčku na 500ml vody v závislosti na požadovanej sile čaju. Nechajte nasiaknuť 3–5 minút a pozorujte ako kvet začne kvitnúť. Jednu čajovú guľôčku si môžete vychutnať vo viacerých nálevoch po sebe, pričom dobu lúhovania odporúčame predĺžiť. Čajovú guľôčku je možné zaliať 2 až 3 krát.
 
Čo je to SILVER NEEDLE?
Biely čaj z Číny. Silver Needle patrí medzi najviac uctievané čínske čaje, vyrábané vo Fuding a Zhenhe v provincii Fu-ťien. Zber čaju je len niekoľko dní v roku začiatkom jari a príprava sa riadi prísnymi požiadavkami produktu. Pestuje sa iba vo vysokej nadmorskej výške. To je dokonalé prostredie pre rast čajových kvetov bez použitia škodlivých chemikálií. Biely čaj obsahuje vyšší podiel katechínu ako zelený čaj. Katechín je prírodná antibakteriálna látka získavaná z čajových listov, ktorá zneškodňuje baktérie pri styku s nimi.
V Číne, verili, že Kvitnúci čaj symbolizuje lásku, šťastie a prosperitu. Každá guľôčka je ručne vyrábaná tak aby bola lahodiaca nielen zraku ale aj chuti.. Kvitnúce čaje poskytujú vizuálne očarujúcejšiu, osviežujúcejšiu a omladzujúcejšiu alternatívu k štandardným čajom. Biely čaj bol až donedávna prakticky neznámy mimo Ázie, ale začína byť známejší aj v Európe podobne ako zelený čaj pred niekoľkými rokmi.
Prečo piť čaj?
Nesladený čaj je výborný nápoj, ktorý psychicky povzbudí, prečistí telo a hlavne nedodá organizmu nadbytočné cukry. Zatiaľ čo teplá šálka čaju zahrej celé telo a povzbudí aj myseľ, vlažná šálka je výborná na uhasenie smädu.